fbpx
Терминология
20.02.2023
2 236

Кто такой категорийный менеджер, какие задачи он выполняет и за что отвечает

Категорийный менеджер (далее — КМ) — одна из ключевых должностей в ритейле. Именно он отвечает за оптимизацию продаж той или иной группы товаров. Поле его деятельности достаточно широкое: категорийный менеджер должен обеспечивать максимальное использование потенциала своей категории путем внедрения различных стратегий и тактик — начиная от закупок и работы с поставщиками до онлайн-мерчандайзинга и управления эффективностью продаж.

Менеджер категории отвечает за повышение рентабельности инвестиций от продуктов, относящихся к определенной категории. 

Задачи категорийного менеджера в e-commerce

 1. Формирование ассортимента закрепленных за ним категорий на основе ассортиментной политики магазина/сети и конкурентов. 
 2. Работа с поставщиками — поиск, договорная работа, управление отношениями с поставщиками. В больших сетях этим занимаются байеры.
 3. Управление товарными запасами.
 4. Установка цен на товары по закрепленным категориям в соответствии с ценовой политикой компании.
 5. Участие в продвижении товаров — промо и онлайн-мерчандайзинг.

Стоит добавить: первая задача — формирование ассортимента — отражает саму суть этой роли. Все остальные — могут быть частично в зоне ответственности КМ: в зависимости от масштабов бизнеса, структуры компании и ее бизнес-процессов. Например, в некоторых компаниях ценообразованием занимается отдельное подразделение или обязанности категорийного менеджера и менеджера по закупкам могут быть распределены между двумя соответствующими должностями.

В зависимости от задач, которые в компании возложены на категорийщика, формируются его обязанности и KPI.

Получить консультацию
 • Аналитика рынка
 • Парсинг цен
 • Анализ представленности
Получить консультацию
 • Аналитика рынка
 • Парсинг цен
 • Анализ представленности
Поделиться:

Оставьте заявку сейчас

чтобы получить демонстрацию возможностей для вашего бизнеса  *Заполняя эту форму, вы соглашаетесь на получение маркетинговых писем.

  Політика конфіденційності

  Ваша конфіденційність є дуже важливою для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

  Особиста інформація Членів, зібраних під час реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних у «Злагоді з розсилкою»

  Які дані збираються на сайті

  При добровільній реєстрації на отримання розсилки ви надсилаєте своє Ім’я та E-mail через форму реєстрації.

  З якою метою збираються ці дані

  Ім’я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для надсилання вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

  Ваші ім’я та e-mail не передаються третім особам, за жодних умов крім випадків, пов’язаних з виконанням вимог законодавства.
  Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки та видалити з бази даних свої контактні дані у будь-який момент, клацнувши на посилання для відписки, присутнє в кожному листі.

  Як ці дані використовуються

  За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою покращення його змісту, покращення функціональних можливостей сайту та, як наслідок, створення якісного контенту та сервісів для відвідувачів.

  В будь-який момент можна змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував усі файли або сповіщав про надсилання цих файлів. Зверніть увагу, що деякі функції та сервіси не зможуть працювати належним чином.

  Як ці дані захищаються

  Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю захисту інформації, зібраної в Інтернет.

  Наших співробітників навчають розуміти та виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим повідомленням про конфіденційність, нормами та інструкціями.

  Проте, незважаючи на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви також повинні вживати заходів, щоб захистити її.

  Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих запобіжних заходів під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги та веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання та зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність та безпеку своєї мережі та систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки запобіжать незаконному доступу до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

  У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.